DP za 2023

Daňové priznanie za rok 2023 je tu!

Nastal “obľúbený” čas podávania daňových priznaní za rok 2023. Naši daňoví špecialisti Vám zabezpečia komplexné služby pri podávaní a spracovaní daňového priznania! Nemusíte sa takmer o nič starať. 

Nemusíte dokonca nikam chodiť!

Stačí ak nám potrebné dokumenty zašlete v elektronickej podobe (napr. scan alebo pdf) a my sa o všetko postaráme. Ak preferujete osobný kontakt, radi Vás privitáme na našej pobočke v Košiciach – Masarykova 21. 

Dôležité termíny
 • zákonom stanovéná lehota je 31. marec 2024, v tejto lehote je daňovník povinný aj daň zaplatiť!
 • v prípade, ak daňový úrad požiadate o predĺženie lehoty na podanie DP, sa táto lehota môže predĺžiť najviac o 3 mesiace, t.j. do 30.júna 2024 (oznámenie o predĺženie lehoty na podanie DP musíte podať najneskôr do 31.marca 2024!)

Takto bude prebiehať naša spolupráca

cislo1_1

Po vyplnení nezáväzného dopytu Vás naši špecialisti budú kontaktovať. Nezabudnite vyplniť všetky potrebné kontaktné údaje.

cislo2_2

Pre potreby DP budú potrebné niektoré dokumenty ako výpis z vášho účtu za rok 2021, príjmy, výdavky a všetky faktúry. 

cislo3_2

Náš tím zanalyzuje všetky finančné toky a na základe výsledku Vám odporúči formu podania DP – paušálne alebo reálne výdavky. 

cislo4_2

Následne naši špecialisti vypracujú daňové priznanie za rok 2021 a DP je pripravené na elektronické alebo fyzické podanie.

Daňové priznanie do 3 pracovných dní! 

Ceny za vypracovanie daňového priznania

FO - nepodnikateľ
50 € od
zľava 10%
FO - podnikateľ
100 € od

Máte záujem o DP bez starostí? Zašlite nezáväzný dopyt, naši odborníci Vás kontaktujú

  Často kladené otázky - FAQ

  Jednorázové daňové priznanie realizujeme pre fyzické osoby – nepodnikateľov a fyzické osoby – podnikateľov, teda SZČO. V prípade právnických osôb jednorázové DP nerealizujeme nakoľko je potrebná dlhodobejšia spolupráca v oblasti spracovania účtovníctva. Ak ste právnická osoba (s.r.o., a.s. a pod.) radi Vám ponúkneme spoluprácu. 

  Štandardná lehota stanovená zákonom na podanie daňového priznania je do 31. marca 2024 – do tohto dátumu je daňovník povinný aj daň zaplatiť.

  Áno. Na príslušný daňový úrad stačí zaslať oznámenie o predĺžení podania daňového priznania a to až o 3 mesiace oproti zákonom stanovenému termínu (31.marec). Daňové priznanie je teda možné podať do 30. júna 2024 – nezabudnite, že do tohto termínu je taktiež potrebné uhradiť daň. 

  Nie. Nemusíte nikam chodiť :). Z pohodlia domova nám zašlete všetky potrebné dokumenty (naši špecialisti Vám po zadaní nezáväzného dopytu pošlú presné inštrukcie). Dokumenty môžete zaslať online v pdf forme na náš email – info@taxdefender.sk alebo poštou na našu adresu: Tax Defender s.r.o., Masarykova 21, 040 01 Košice. 

  Pokiaľ uprednostňujete osobné stretnutie radi Vás privítame na našej pobočke v Košiciach. 

  Vypracovanie daňového priznania trvá zvyčajne do 3 dní. Záleží samozrejme na rozsahu dokumentov, ktoré bude potrebné spracovať. 

  Cena za vypracovanie daňového priznania pre fyzické osoby nepodnikateľov je od 50 € a cena daňového priznania pre fyzické osoby podnikateľov je od 70 €.

  Konečnú cenu Vám  oznámime pred vypracovaním daňového priznania. Po jej odsúhlasení z Vašej strany prejdeme k vypracovaniu DP.

  Fyzické osoby – podnikateliapovinní podať daňové priznanie výlučne elektronickou formou, t.j. daňový subjekt musá mať zriadenú elektronickú schránku na portály finančnej správy. V tomto prípade odporúčame osloviť Vášho správcu dane, ktorý Vám pomôže s vytvorením elektronického účtu. 

  Fyzické osoby – nepodnikatelia môžu daňové priznanie podať taktiež elektronicky ale aj  “po starom” teda osobne priamo na príslušnom daňovom úrade. 

  Zaujímavé články a novinky